Rehm Česká republika s.r.o.


Pan Johannes Rehm založil firmu rehm Anlagenbau GmbH v roce 1990. Tehdy začínal s jedním pracovníkem, dnešním technickým šéfem p. W. Zeifangem.
Po vskutku pionýrských začátcích v pronajaté garáži se firma prosadila, především u firem jako např. Bosch nebo Siemens, a začala se velmi rychle rozvíjet. Od počátku patří firma k technologickým leaderům v oblasti pájecí techniky. Postupem doby firma vybudovala své sídlo v Blaubeuren-Seissen (cca 20 km od Ulmu, 60 km od Stuttgartu) a má v současnosti cca 130 zaměstnanců.
Výrobní program zahrnuje pájecí pece (řešení pro začínající výrobce i velkosériovou výrobu), vytvrzovací pece i zákaznická řešení např. pro ohřev výrobků před finálním testováním apod.
Vyvíjíme nová technologická řešení. Jeden příklad - Back Side Reflow. Zařízení, které umožňuje pájet bezolovnatými pájkami, přičemž tepelně choulostivé součástky z dolní strany DPS (např. kondenzátory, konektory) nejsou poškozeny teplem.

Vzhledem k rozšíření aktivit firmy po celém světě došlo počátkem roku 2008 k přejmenování na Rehm Thermal Systems GmbH a ke změně webové prezentace firmy na www.rehm-group.com.

České zastoupení firmy bylo založeno počátkem roku 2001 jako samostatná společnost s r.o. se sídlem v Příboře, cca 25 km jižně od Ostravy. Vzhledem k poloze poblíž hranic se dvěma státy zabezpečuje české zastoupení servis a prodej i na Slovensku a v Polsku.
V případě potřeby zahrnuje naše činnost podporu zákazníků vpodstatě v rámci celé střední Evropy. Prováděli jsme instalace a zaškolování obslužného personálu v Německu, Rakousku, Rumunsku.

K hlavním aktivitám českého zastoupení patří prodej a servis všech pájecích a vytvrzovacích pecí mateřské firmy. Zajišťujeme pravidelné roční prohlídky zařízení včetně kalibrací, dodáváme měřící techniku pro měření teplotních profilů, instalujeme nové options do stávajících zařízení. Zabezpečujeme technologická školení, zaškolení personálu pro obsluhu pájecích pecí Rehm, vše v češtině, němčině nebo angličtině. Školení můžeme provádět jak u zákazníka, tak i v naší centrále v Blaubeuren-Seissen, kde je potřebné zázemí a především možnost školit na strojích, které jsou v různém stadiu rozestavěnosti. Školení pracovníci tak mají možnost poznat stroj opravdu do nejmenších detailů. Samozřejmostí je zaškolení pracovníků v rodném jazyce, m.j. řídící SW všech našich zařízení je dostupný už v základní verzi i v českém jazyce.
Pravidelná účast firmy Rehm na veletrzích SMT, Productronica, Nepcon apod. patří od prvopočátku k samozřejmosti. Pořádáme vlastní technologické semináře, k nejvýznamějším patří každoroční setkání v San Jordi na Mallorce, pořádané ve spolupráci s firmami a instituty z celé Evropy.
V ČR se pravidelně zúčastňujeme seminářů k pájecí technice a technologii pořádané SMT Konsorciem v Brně.

Spolupracujeme s dalšími firmami v oblasti technologií pro elektrotechnickou výrobu jako jsou např. Asys nebo Koenen.

Asys - firma vyrábějící transportní systémy . Vstupní stanice pro prázdné DPS, stanice pro magazíny s jednostranně osazenými DPS, transportní pásy jedno i více segmentové, pásy s možností optické inspekce, výstupní stanice, teleskopické transporty, transportní "mosty" , prostě vše, co souvisí s transportem DPS nebo výrobků v lince. K dalším výrobkům fi Asys patří také zařízení pro tisk a automatické nalepování etiket (např. s čárovým kódem), popis výrobků laserem, zařízení pro AOI (automatickou optickou inspekci).
Před nedávnem se součástí skupiny ASYS stala firma EKRA. Nabídka zařízení tak byla rozšířena i o sítotiskové stroje.

Koenen - firma s dlouhou tradicí (založena 1969) výroby sít a laserem řezaných planžet pro sítotiskové stroje. Data pro výrobu šablony lze poslat ve všech nejčastěji používaných formátech mailem. Firma standartně dodává šablony do dvou až tří dnů, v případě potřeby je možné vyrobit šablonu do 6 hodin. Dodávka spedicemi typu DHL,DPD apod., příp. osobní převzetí je také možné. Užitnou hodnotu šablon od fi Koenen zvyšuje m.j. patentovaný způsob upevnění (přivaření) planžety do rámu. Nemůže tak dojít k poškození (uvolnění) šablony např. v myčce apod. Kontrola (proměření) každé vyrobené šablony je samozřejmostí, na požádání můžete obdržet i protokol o provedeném měření. Firma vyrábí šablony pro všechny typy sítotiskových strojů, včetně varianty samostatných planžet a napínacího rámu. V poslední době rozšířila firma svoji nabídku o stupňovité šablony, které umožňují nanášet různou výšku pasty na jedné planžetě.